Teknoloji

Pardon Apple: iPad’lerde Hesap Makinesi Olmamasının Sırrı Çözüldü!

Yıllardır Apple’ın iPad’lerinde neden hesap makinesi olmadığı sorusu sorulmuştu. Ama sonunda bu sorunun cevabı ortaya çıktı. Apple, hesap makinesi uygulamasını iPad’e koymayarak kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunmayı amaçlıyor. iPad’lerin geniş ekranları, yüksek çözünürlüklü retina ekranları ve multi-touch özellikleri, üçüncü parti uygulamaların daha işlevsel bir biçimde kullanılmasına olanak sağlıyor. Bu nedenle, kullanıcılar daha iyi bir hesap makinesi uygulaması seçerek ihtiyaçlarına uygun özellikleri seçebilirler. Bu nedenle, Apple’ın iPad’lerde yerleşik bir hesap makinesi uygulaması sunmama kararı, kullanıcılara daha fazla seçenek sunmak için stratejik bir seçim olarak görülüyor. Gelin detaylara birlikte bakalım…

Kaynak:https://wolfoftablet.com/why-is-there…

Apple’ın en çok satan kategorisindeki iPad’leri, ergonomileri ve arayüzleri ile kullanıcılara oldukça fazla kullanım kolaylığı sunuyor.

Her yıl farklı modellerle lanse edilen iPad ailesi, rakiplerine kıyasla pek çok özelliği de beraberinde getiriyor.

Farklı varyasyonlarda satılan iPad Pro, iPad Air, iPad küçük tabletler, Apple’ın pazarlama stratejisi ile büyük ilgi görüyor.

Optimizasyondan taviz vermemeye çalışan Apple şirketi, iPad serisinde kullanıcılar için küçük bir ters köşe yaptı.

Apple’ın iPhone telefonlarında hesap makinesi varken iPad tabletlerinde yok.

iPad’lerde hesap makinesi bulunmamasının nedeni, Apple’ın henüz tabletleri için uygun boyutta bir hesap makinesi uygulaması tasarlamamış olmasıdır.

Ayrıca Steve Jobs, uygulamanın tasarımını beğenmedi.

Hesap makinesi başlangıçta iPad’lerin bir bölümüydü. Ancak Steve Jobs, iPhone’larda iyi bir optimizasyonla çalışan hesap makinesi uygulamasının iPad’lerde pek iyi durmadığını söyledi. Çünkü yazılım grubu, iPhone’larda bulunan hesap makinesi uygulamasını herhangi bir değişiklik yapmadan sadece büyüterek iPad’e entegre etmeye çalıştı.

Steve Jobs uygulamayı köklendirmeye karar verdi.

Yazılım grubu başkanı Scott Forstall’a hesap makinesini optimize etmesi için iki hafta verildi. Görev iki hafta içinde başarısız olursa, uygulama tamamen kaldırılır.

Ancak sesli asistan Siri, tüm hesaplamaları sizin yerinize yapabilir.

Hesap makinesi uygulaması olmadan da Siri’yi arayabilir ve ona yapmak istediğiniz hesaplama işlemini anlatabilirsiniz.

Siri dışında kullanabileceğiniz üçüncü taraf uygulamalar da var. Bunun için App Store’u ziyaret edebilirsiniz.

Ne diyelim… Yorum sizde!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu