Haber

THY, Türkiye’deki Amerikalı kadınlara Türkçe öğretecek

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, bugün ABD’nin İstanbul Başkonsolosu Julie A. Eadeh ile THY’nin Yeşilköy’deki Genel Müdürlük binasında bir araya geldi.

Bolat, görüşmenin detaylarını sosyal iş ağı ve paylaşım platformu ile paylaştı. “Linkedin”Kendi hesabından yaptığı paylaşımla projeyi ilk kez duyurdu.

“Eğitim paketini Amerikalı ev kadınlarına sunacağız”

Bolat, önümüzdeki yıllarda Türkiye ile ABD arasındaki ekonomik, ticari ve kültürel bağlantılara katkılarını artırmayı planladıklarını belirtti. “ABD’den 2 milyon turisti Türkiye’ye getirme projemiz kapsamında ilk kez duyuracağımız ‘İstanbul’da Türkçe Öğren-Daha Rahat Dizi İzle’ paket programını konuştuk. Amerikalı ev hanımlarına konaklama dahil 4 haftalık cazip fiyatlarla koleksiyon paketi sunacağız.

Pakete dahil edeceğimiz otellerle anlaşmaları bitirmek üzereyiz. Geçtiğimiz Kasım ayında Miami’de gerçekleştirdiğimiz etkinliğimizde Türk dizilerine olan ilgiye paralel olarak bu paket fırsatlarla Türkçemize olan ilginin de artacağına inanıyoruz” dedi.ifadeleri kullandı.

ABD’den 2 milyon turistlik destinasyon

Türkiye’nin hizmet ihracatı şampiyonu olan THY, yeni projeleri ve tanıtım programları ile hem diğer hizmet ihracatı sektörlerine hem de Türkiye’yi ziyaret eden turist sayısına değerli bir katkı sağlamayı hedefliyor.

ABD’den Türkiye’ye 2 milyon turist getirme hedefi kapsamında tanıtım programlarını bu ülkede sürdürecek olan THY’nin, Türk dizilerine ilgi duyan Amerikalı kadınlar için planladığı projenin detaylarını önümüzdeki haftalarda paylaşması bekleniyor. gelen gunler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu